Kontakta oss

Senaste nytt vad händer på klubben?

Kontakta Täby MK

 

e-posta till info@tabymk.se eller ringa någon i styrelsen, uppgifter hittar du under Styrelsen till höger.



Täby Motorklubb

Box 2052

183 02 Täby

Postgiro:395868-3

Organisationsnummer: 916000-0684


Här finns vi.


http://goo.gl/maps/l3ADN



 


 


 


Äldre info!



KM nu på söndag👍

27/9 09:30 kom och kör👍


Krav på att du har flaggvakt med dig!

som kan jobba dagen👍

Välkomna

OBS! banan stängd lördag

OBS! banan stängd lördag



Tack  alla ni som var med på vår banfixar dag, super bra jobbat.



Äntligen!

KM Den 27/9


Vi har flyttat KM pga vi han inte få bana klar i dag 19/9


Tider

Lördag arbetsdag samling 10:00

Söndagsrace KM samling 09:30 pris100:-

Är man med och hjälper till på lördag så kör man gratis på söndag.


Regler

För att få köra KM krävs det att du tar med dig en flaggvakt som kan jobba HELA dagen


OBS!

Banan stängd för övrig träning hela helgen.



Träningsstart V34


Om någon grupp blir övertalig så har de som tävlar för Täby förtur!

Måndagar 17/8 50 & 65cc 18:00-20:00

Hurra!!

Tisdagar 18/7 har vi fått Björn som tränare.

18:00-20:00


Torsdagar 65 & 85 cc 18:00-20:00

Söndagar vuxenträning 15:00-17:00


Träningarna är i gång !!


Med följande grupper.


Måndag 50-65ccCross skolan.

Tränare:Sanne


Tisdag 125- Snabba förare

Tränare Björn


Torsdag 65-85cc Fortsättningsgruppen

Tränare:Rasmus


Söndagsgruppen vuxna 125-500cc

Tränare:Rasmus










Styrelsen


Ordförande 

Johan Agustsson

johan@tabymk.se


Vice ordförande

Arne Mattsson

arne@tabymk.se

   


Träningsansvarig/

Ungdomansvarig

Mikael Nyström

micke@tabymk.se



Kassör

Roger Edström

roger@tabymk.se



 

Sekreterare

Bengt Blomgren

bengt@tabymk.se

070-625 27 21


Banchef

Nicklas Skoglund

Nicklas@tabymk.se



Miljöansvarig

Stefan Johansson

stefan@tabymk.se


Informationsansvarig/

Websidan

Mikael Nyström

micke@tabymk.se


Täby Motorklubb, Box 2052, 183 02 Täby